V oktobru je razpisan termin za postopek certificiranja za pridobitev NPK:
Vabljeni k vpisu v programe za pridobitev ravni izobrazbe na ravni 2-letnih, 3-letnih ali 4-letnih programov oz. v programe prekvalifikacij, ki vam omogočajo pridobiti željeni poklic:
Brezplačni program Začetna integracija priseljencev - ZIP se izvaja za tujce, državljane tretjih držav, ki jim je pristojna upravna enota izdala potrdilo o izpolnjevanju pogojev za udeležbo v programu učenja slovenskega jezika oziroma potrdilo o izpolnjevanju pogojev za udeležbo v enotnem programu. Izvaja se v obsegu 180 ali 60 + 120 ur, odvisno od dovoljenja za prebivanje.
Program se bo izvajal na Šolskem centru Slovenske Konjice-Zreče, Tattenbachova ul. 2a – v prostorih Gimnazije Slovenske Konjice.
Vabljeni k vpisu v programe za pridobitev ravni izobrazbe na ravni 2-letnih, 3-letnih ali 4-letnih programov oz. v programe prekvalifikacij, ki vam omogočajo pridobiti željeni poklic:
Uspešno končana osnovna šola je prva stopnica v posameznikovem življenju za nadaljnjo izobraževanje in poklicno kariero. Je priložnost za osebno rast, za spremembe, s pomočjo katerih lahko posameznik poišče nove priložnosti in cilje.
Današnja družba se sooča z izzivi hitrega spreminjanja, globalizacije, digitalizacije, čemur človek, posameznik, težko sledi. Predvsem potrebe trga dela po določeni strokovni usposobljenosti nas ženejo k iskanju in pridobivanju vedno novih znanj in kompetenc.
Letošnji Tedni vseživljenjskega učenja (TVU) so v polni meri upravičili letošnji slogan Slovenija – učeča se dežela.
Šolski center Slovenske Konjice-Zreče je kot lokalni koordinator TVU, od 12. maja do 12. junija, v sodelovanju z občinami Slovenske Konjice, Zreče, Vitanje Laško in Žalec, izvedel 77 prireditev. Prireditve, ki smo jih izvedli skupaj s 26 podizvajalci-javnimi zavodi, zasebniki in podjetji, se je udeležilo 1746 udeležencev. Posebna zahvala gre občini Zreče za finančno pomoč.
Udeleženci so pokazali veliko zanimanje za ponujene vsebine iz različnih področjih, letos smo se posebej posvetili promociji reševanja Spletnega vprašalnika za ocenjevanje spretnosti (SVOS), kakovosti in promociji formalnih in neformalnih programov, ki jih izvajamo na Šolskem centru. V aktivnostih smo zajeli vse starostne skupine, tako smo izvedli delavnice za vrtce in osnovne šole, vzpodbujali medgeneracijsko sodelovanje, pri čemer so nam pomagali dijaki gimnazije, izvedli kulinarične delavnice za upokojence ter delavnice za brezposelne, zaposlene in druge ranljive skupine (Varstveno delovni center, priseljenci).
Skozi aktivnosti Tednov vseživljenjskega učenja, smo skušali širiti zavedanje o pomembnosti učenja skozi vsa življenjska obdobja, za vse ciljne skupine prebivalstva, kajti ni dovolj da znanje pridobimo, potrebno ga je ohranjati in nadgrajevati. Pri tem nas zelo veseli dober odziv udeležencev, zanimanje in navdušenje, ki so ga pokazali z udeležbo delavnic, prireditev in aktivnosti. In nenazadnje, kot pravi latinski pregovor »non scholae sed vitae discimus« (ne učimo se za šolo, marveč za življenje).
Utrinke iz prireditev, delavnic in drugih aktivnosti lahko pogledate na naši Facebook strani.
Tedni vseživljenjskega učenja (TVU) so najvidnejša promocijska kampanja na področju izobraževanja in učenja v Sloveniji.
Projekt usklajujejo na Andragoškem centru Slovenije in prirejajo v sodelovanju s stotinami ustanov, skupin in posameznikov po vsej državi pa tudi onkraj naših meja. Z njim opozarjamo na vseprisotnost pa tudi pomembnost učenja - v vseh življenjskih obdobjih in za vse vloge, ki jih posameznik v svojem življenju prevzema kot posameznik, udeleženec na trgu dela ter član različnih skupnosti.
Projekt Svetovanje zaposlenim smo pripeljali h koncu in odločili smo se, da vam rezultate našega skupnega dela predstavimo nekoliko drugače - v obliki video posnetka.